Yazı Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 08:09
 
Van'daki dalkavuklar Van'ın dalkavuklarla imtihanı
PORİ SİPİ
 
 

Salih Geçken kardeşimin sosyal medyayada paylaştığı 2017 yılı ALES sorusu, Van YYÜ İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Prof.Dr. Şakir Gözütok'ün 'SAYIN CUMHURBAŞKANIM “HAVAALANI PROTOKOLU”NU DEĞİŞTİRİN' başlıklı yazısı birbirini tamamlar nitelikteydi. 

 

Salih Geçken 'BASIN MENSUPLARININ ELEŞTİRİLERİNE TAHAMMÜL ETMEYEN SİYASİLERİMİZE ARMAĞAN OLSUN' işaretiyle 2017 yılında  ALES'te sorulan bir soruyu sosyal medya hesabından paylaşmıştı. 

 

Sorunun ilk cümlesinde; 'Birini ne kadar severseniz ona o kadar az dalkavukluk edersiniz. Gerçek sevginin kanıtı, eleştiriyi esirgememektir.' deniyor. 
 


 Prof.Dr. Şakir Gözütok ise 'En Politik Haber Portalı yazdığı 'SAYIN CUMHURBAŞKANIM “HAVAALANI PROTOKOLU”NU DEĞİŞTİRİN' başlıklı yazısında:

'Muhtemelen on yılı aşkın bir zaman önceydi, Van hava limanında çalışan ve çok samimi olduğum bir arkadaş (hemşerim) bana şu itirafta bulunmuştu: “Hocam, yaklaşık yirmi küsur yıldır havaalanında çalışıyorum. Bu memlekette iktidar değişiyor, bakanlar değişiyor, milletvekilleri değişiyor ama buradan onları yolcu eden ve karşılayanlar hiç değişmiyor.” Arkadaşım aslında ok çarpıcı bir gerçeğe işaret ediyordu. Havaalanlarında dönemler ve devirler değişse de, hiç değişmeyen bir “havaalanı protokolü” vardır. Bunların zamanla çirkin ve pişkin suratları değişebilir, sîret ve çapsız karakterleri hiç değişmez.' gerçeği içimizdeki perestleri işaret ediyor. 

 

Toplumun tüm katmanlarına göre dalkavukluk kabul edilmeyen bir hastalıktır. Dalkavukluğu hastalık olarak kabul eden, dalkavukluğun kötü bir şey olduğunu söyleyen, buna rağmen açıktan açığa sırıtan dalkavukluğada prim verenlerde olabiliyor. 

 

Ortak değerler için mücadele ettikleri halde küçük eleştirilere tahammül etmeyen siyasilerin, kendileri gibi düşünmeyen gün oğlanlarının övgüsüne karşılık vermeleri dalkavukluk hastalığının toplumda yaygınlaşmasına fırsat sunmak değilde nedir?  Belli bir beklenti için karşılama protokolünde yer alanlarıda aynı kapsamda değerlendirebiliriz. 

 

Aldığı para kadar gazetecilik oyunu  oynayanları kullanmak, parlatmaya çalışmak dalkavuklara desteklemek anlamına geliyorsa, bu dalkavukları beslemek aynı hastalığa ortak olmak, dalkavukluğun prim yapmasına zemin hazırlamak değil de nedirr?

 

Eğer dalkavukluk kötüyse, eğer dalkavukluk bir beklentiyse, eğer dalkavukluk iki yüzlülükse, bu dalkavuklara ne diye bu fırsat verilir ki. 

 

Dalkavuk: Kendisine çıkar ve yarar sağlayacak olanlara aşırı bir saygı ve hayranlık göstererek yaranmak isteyen kişiye denir

 
Etiketler: Van'daki, dalkavuklar, Van'ın, dalkavuklarla, imtihanı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

UA-55869546-1