Yazı Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 20:05
 
BİRİLERİ VAN'A KAYBETTİRMEK İÇİN ŞARTLARI ZORLUYOR
Murat Tuncil
 
 

Ankara’da diğer illerin lobi faaliyetlerine baktığımda, bizde ortak çıkar bilincinin çokta yaygınlaşmadığını söylemek zorundayım.  

 

Birçok il oluşturdukları güçlü lobilerle kentine yapılan hizmeti artırmak ve pozitif ayrımcılıktan daha fazla faydalanmak için bürokratlarının ve siyasilerinin gücünü artırmaya yoğunlaşırken, bizim gibi kentlilik bilinci yerleşmemiş illerde, enerjilerini öncü güçleri sayılabilecek hemşerileri hakkında kötü algı oluşturarak yok etmek için çaba harcıyorlar. 

 

Şahit olduğumuz kötü örneklerimiz  var. Önceki yıllarda bir bakanımız vardı, bakanlıktan alınması için yapmadığımız kalmadı.  Son günlerde Sayın Çiftçi, Orhan ve İnanç'a atılan iftiraların bireysel düşmanlık ve bilinçsizlikten kaynaklandığını görmek zorundayız. 

 

Sayın Orhan ve İnanç'a atılan iftiranın nedeni milletvekili listelerine girmelerini engelleme çabasıyken, Sayın Çifçi'ye atılan iftiranın temelinde belki 'Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı' verilebilme ihtimalinden kaynaklandığını biliyoruz.  Sırf bundan ötürü kentte katkıları dokunan ve kentin bir çok sorununa katkı sunacak kişileri iftirayla yıpratmak toplumun tamamına kötülüktür.

 

Çok önemli hizmetlere imza atan Sayın Çiftçi Van merkez dahil tüm ilçelerde saygıyla karşılanırken Erciş’te belli gruplar tarafından iftiraya  uğraması ve Van’da da Vanlı olmayan birileri tarafından iftirayla yıpratılmaya çalışılmasının nefsani duygulardan kaynaklandığını söylemek zorundayız.

 

Kentlilik bilinci gelişen ve ortak çıkarlarda bir araya gelebilen iller gelişimlerini daha hızlı bir şekilde sürdürmek için hükümetteki partilerle ilişkilerini geliştirip, oy tercihlerini güçlü partiden yana kullanarak nesillerine hizmete odaklanırken, bizler daha farklı nedenlerde, farklı tercihlerde bulunuyoruz. Ortak menfaatlerimizi bireysel arzularımıza kurban ediyoruz. 

 

Başka iller güçlerine güç katarken, biz kendi içimizdeki güçleri yemeye uğraştığımız için ne bakanlık beklentimiz ne de farklı beklentilerimiz karşılık bulmayacaktır.

 

Ankara’nın gücünden daha fazla faydalanmak için, Ankara’ya daha güçlü gelmek gerekir. Daha çok bürokratımızın olması, siyasilerimizin daha güçlü alanlara getirilmesi hepimizin ortak çıkarıdır.

Ankara’dan sayılarımla.

 
Etiketler: BİRİLERİ, VAN'A, KAYBETTİRMEK, İÇİN, ŞARTLARI, ZORLUYOR,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

UA-55869546-1