Haber Detayı
09 Eylül 2017 - Cumartesi 17:53
 
M.Salih Geçken 'Hizmet politik tercihin yönünü değiştiremez
M.Salih Geçken sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Hizmetin ideolojik ve politik kabuller üzerine kurulu sosyo/politik tercihi değiştirmeyeceği' bulundu.
TUTKU MEDYA Haberi


M.Salih Geçken sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Hizmetin ideolojik ve politik kabuller üzerine kurulu sosyo/politik tercihi değiştirmeyeceği' değerlendirmesinde bulundu.

 

Geçken sosyal medya hasebındaki paylaşımında:

'Genç arkadaşlarımızla bu haftaki görüşmemizde hizmet ve sosyal belediyeciliği, sosyal ve hizmet belediyeciliğinin siyasal tercihe etkilerini konuştuk.

 

Boyutu ne olursa olsun yapılan hizmetle fikrin değişmeyeceğini, fikrin daha güçlü bir fikirle yada kalbi dokunuşlarla değişeceğini kendilerine aktardım. 

 

Uzun zamanlı sohbetimizde aklımda kalan başlıkları sizlerle paylaşacak olursam;

 

‘Sosyolojik ayrışmanın nedeni, aynı zamanda sosyal bütünleşmenin de harcıdır. 

 

İdeolojik/politik farklılık siyasal tercih nedenidir.  Ayrışmanın kronikleştiği toplumlarda yapılan hizmetlerin sosyolojik kopuşa ve ayrışmaya merhem olmayacağı gibi, ideolojik kabul üzerine temellendirilmiş siyasal tercihin değişimine de katkısı olmayacaktır.  

 

Toplumsal değişim ve dönüşümü yapılan hizmetlere indirgemek sosyo-politik gerçekliğe, bölgenin şu an içinde olduğu sosyo-psikolojik realiteyle bağdaşmamaktadır. Etnisite programlı partinin şu anki defansa çekiliş, bitip tükendiği anlamına gelmediği  gibi, şu an yapılan çok önemli ve değerli hizmetlerinde bu kitlenin politik tercihinde değişilik yaratmayacağı gerçeğini görmemiz gerekir. Hizmetin  siyasal tercihlerdeki değişimi etkisinin küçüklüğü  stratejik öngörü olmalıdır.

 

Van’da özellikle sosyal  belediyecilik alanında müthiş bir atılımın olduğu gerçeği, kitlelerin politik ve ideolojik değişimine neden olduğu yanılgısına dönüşmemelidir.  Hizmet, adalet ve propagandadan etkileneren  oy yönünü değişen  kitlenin yüzde oranının çok düşük olduğunu düşünüyorum. 

 

‘HİZMETİN’ ideolojik ve politik kabuller üzerine temellendirilmiş sosyo-politik tercihi değiştirmeyeceği, fikrin daha güçlü bir fikir yada sevgiyle değişeceği söylemim’ geceye damgasını vuran tespitti diyebilirim.' 

 

SONUÇ: Van Depreminden sonra bütün risklere rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Van'a gelmiş; hükümet, Van'a çıkarma yapmıştı. Dünya tarihinde görülmeyen bir yatırım hamlesiyle Van yeniden ayağa kaldırılmasına rağmen depremden sonraki ilk seçimde oy oranı bu iddiamızın yaşanmış örneğidir. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: M.Salih, Geçken, 'Hizmet, politik, tercihin, yönünü, değiştiremez, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

UA-55869546-1