Yazı Detayı
24 Ağustos 2017 - Perşembe 09:55
 
İPEKYOLU'MUZA İYİ GELECEK
Özer Polater
 
 

Van Büyükşehir olduktan sonra İpekyolu ve Tuşba merkez ilçeleri kuruldu.

 

 

İpekyolu ilçesi Van'ın en buyük ilçesi olduğu gibi 60 ülke, 28 ilden de büyüktür. Van merkezin %80-85 ini kapsayan ilçe 300 bin nüfusa sahiptir. İpekyolu Belediyesinin  şansızlığı ilk belediye seçimlerini DBP nin kazanmasıydı. 2.5 yıl DBP'nin yönettiği belediyenin ilçeye hiçbir hizmeti olmadı.

 

 

Son bir yılda atanan belediye başkan vekili Sayın Cemil ÖZTÜRK başkanlığında yapılanlar belediyeciliğin nasıl olması gerektiğini bizlere gösterdi. Eski belediye başkanlarının elini sıkabilmek, en büyük hizmet gibi görülürke, başkan vekili Cemil Öztürk bütün bu alışkanlıkları alt üst edecek hizmetler yaptı. Bizlere insana nasıl hizmet yapılacağını gösterdi.

 

Kendisine bu kadar rahat ulaşabilen başka bir başkan tanımadım. Telefonlardan, sosyal medyadan, whatsapp gruplarından, her cuma günü yaptığı halk gününde, hep halkın içinde olarak her an ulaşılabilirlik sağlayarak sorunlarla bire bir muhattap oldu. Halkın acısında acısını, mutluluğunda mutluluğunu paylaştı. Van da ilk olarak sosyal ve kültürel belediyeciliği yaygınlaştırdı. Çocuklara, kadınlara, gençlere, yaşlılara, yoksullara ve dezavantajlı gruplara yönelik projeleri ve hizmetleri. Insana dokunduğu için, çok taktir edildi ve kabul gördü.

 

Sosyal belediyeciliğin yanı sıra fiziki belediyecilikte de İpekyoluna yeni bir anlayış getirdi. Kimsenin uğramadığı sokakları istiklal caddesi gibi yapıp İpekyolu sınırlarında yaşayan halkın hizmetine sundu. O sokaklar gece 2 lere kadar cıvıl cıvıl insan doluyor. Ipekyolu fen işleri olarak, onlarca yeni yol açtı. Ipekyolu belediyesi şuan da 40 noktada 100 lerce km asfalt ve kilit taşı imalatı yapıyor. Bu yapılanları medyadan haberlerden duymak ve görmek isteyenler bu yapılanları göremezler. Bu yapılan hizmetleri görmek isterseniz halkın içine girerek halkı dinleyerek gorürsünüz. medyadan görmemenizin sebebi, tek derdi hizmet olan bir başkanın, yapılan hizmetler üzerinden şov ve reklam yapmamasıdır. Yaptığı hizmetleri hak ve halk için yapan başkanın, şan, şöhret, makam peşinde olmadığı anlaşılıyor. Böyle hizmet aşkı olan kişilerin en çok mutlu olduğu durum, hizmet edilen halkın mutlu olmasıdır. Bir tebessümleridir. Bu şuurda olmayanlar bunun hazını anlayamazlar. Bizler başkanı anlıyoruz, Ama şunuda söylüyoruz. Marifet iltifata tabidir. Bizlerde bu kadar marifetli hizmetlere iltifat etmeliyiz. Iltifat etmeliyiz ki hizmet edenlerin şevki artsın. Bizler ipekyolu nun hizmet görmesini istiyoruz, bunu istiyorsak hizmet edenlere elimizden geldiğince destek olmak zorundayız.

 

Şuan da ipekyolu belediyesi bütün kırsal mahallelerde kilit taşı çalışması başlattı. Kırsal mahallerin (köylerin) iç sokakları yapılırken, Büyükşehire ait yollarında biran önce yapılıp, köylere yapılacak hizmetler bir bütün olarak yapılamlıdır. Bizlerin ipekyolu belediyesine ve Başkanına destek olunması gerektiğini söylemiştim. Şimdi bir talebim daha var. O talebim de van valimiz sn. Murat Zorluoğlu'ndan. sn. Valim ipekyolu belediyesine bağlı bütün köylerin büyükşehire ait yolları 25-30 km. Yolların durumlarıda çok kötü. Bu yollar yapmak için 25-30 km asfalt ihtiyacı vardır. Bu asfaltlar yapılırsa köy ıçleride ipekyolu tarafından yapılıyor. Ipekyoluna bağlı kırsal mahallelerin (köylerin) hizmetlerinin büyük bölümü tamamlanmış olacaktır. Sn. Valim bir ipekyollu olarak, sizin bu desteği vereceğinizden şüphemiz yoktur. Daha güzel hizmetler yapmanız dileğimle.

 
Etiketler: İPEKYOLU'MUZA, İYİ, GELECEK, ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

UA-55869546-1