Haber Detayı
30 Ağustos 2017 - Çarşamba 22:06
 
Salih Geçken'den Ak Parti İl Yönetimine CAN ALICI sorular
M.Salih Geçken sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘Liderin büyük sorunları minimize ederek kontrol altına aldığını, Van’da köşe yazarlarının yazdığı eleştirileri yönetemeyen bazı siyasi kimliklerin yaptığı hatalarla bir kısım basın mensuplarıyla
Haberi


M.Salih Geçken sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘Liderin büyük sorunları minimize ederek kontrol altına aldığını, Van’da köşe yazarlarının yazdığı eleştirileri yönetemeyen bazı siyasi kimliklerin yaptığı hatalar  bir kısım basın mensubuyla Ak Partiyi karşı karşıya getirdiğini bu tür yanlışları ancak acemi siyasilerin yapacağını söyledi.

 

M.Salih Geçken sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda:

 

AK PARTİ İL VE İLÇE YÖNETİMLERİNE

 

Son bir haftadır hakkımda yazılan iftiralara ve hakaretlere edebi suskunluğum birilerinin iftira ve hakaret iştahını kabartmışa benziyor.

 

Kimi haysiyet cellatları benim Ak Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, İl Başkanı Zahir Soğanda’ya hakaret etmiş yalanını sosyal medya aracılığıyla yaymaya çalışmasının nedenini anlamış değilim.

 

Benim Burhan Kayatürk’le ilgili bir yazım olmadığı halde adımı Burhan Kayatürk’ü yazan Ziya Türk’le yan yana getirerek beni zan altında bırakan Burhan Kayatürk’ün Van’daki danışmanı olduğunu söyleyen Emrah Dağ ve İlyas Haliloğlu’nun paylaşımları iftiranın öncüleri olmuştur. Paylaşımlarını mahkemeye taşıyacağımı İlyas Haliloğlu haddini aşarak beni PORİ SİPİ kod adlı PKK kriptosu diye yazmıştır. Yaptığı paylaşımlarla beni direk hedef haline getiren bu kişinin bir dönem Burhan Kayatürk’e gönüllü danışmanlık yaptığı söylenmektedir.

 

Sayın;

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi,

Cumhurbaşkanı Danışmanı Gülşen Orhan,

Başbakan Danışmanı Adnan İnanç,

Önceki dönem milletvekilleri,

Ak Parti İl Başkanı Vekili Adnan Yörük,

İpekyolu İlçe Başkanı Rasim Aslan,

Tuşba İlçe Başkanı Naif Şabu,

İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran,

Önceki dönemlerde Ak Parti görev yapanlar,

Ak Parti il ve ilçe yönetimlerine aday olanlar,

İl Gençlik Kolları Başkanı Suat Kardeş Ak Partiye, Milletvekili Burhan Kayatürk’e ve Zahir Soğanda’ya il yönetiminize hakaret içeren bir yazımı okudunuz mu?

 

Benim böyle bir yazım yok ki. Böyle bir yazı olmadığı için okumanızda mümkün değil. Burhan Kayatürk’e yakın bazı kişilerin  Ak Partiye yakın insanlara iftira atma hakkı var mıdır? Yıllarca Ak Parti için mücadele etmiş gazetecileri yıpratma hakkı var mıdır? Eğer mesele partiyse bu insanlardan hesap sormanız gerekmez mi?...

 

Hangi danışman ilçeleri arıyarak tepki verin diye baskı yapıyor? İlçe yönetimlerini doğru olmayan bu açıklamaları yapmaya yönlendiren kimdir? Basının önemli kalemleriyle Ak Partiyi karşı karşıya getirmeye çalışan beceriksizler kim yada kimlerdir?

 

İsmimi vererek bana haksızlık yapan  Çaldıran İlçe Başkanı Fevzi Akbalık, hakareti bini bulan Muradiye Kadın kolları başkanlığı, isimimi vermeden aynı tonda eleştirilerde bulunan bazı ilçe yönetimleri bana özür borcunuz var.  İsmimi vererek yada isim vermeden bana haksızlık yapan siyasetçi arkadaşlar hangi yazımdan ötürü bana bu hakaretleri layık gördünüz. Söyler misiniz hangi yazımdan ötürü beni hedefe koydunuz? Benim öyle bir yazım yokken sizi kimler kandırdı? Bizi yanıltan bizden değildir dusturu gereğince  sizi yanıltan  o insalara hesap sormanız ve benden özür dilemeniz gerekir değil mi?...

 

 

ZİYA TÜRKE’ YAPILAN SALDIRILAR

Yıllardır kendisiyle konuşmadığım hatta kendisi tarafından haksızlığa uğradığım Ziya Türk’e yazdığı yazıdan ötürü hakaret edilmesi ve tehdit edilmesini siyasal ahlaka yakıştırmıyorum. Dünya’ya medeniyeti yayma iddiasıyla ve pratiğiyle yola çıkan Ak Partinin müntesipleri her türlü eleştiriye tahammül etmek zorundalar. Eleştirin dozu ne olursa olsun iki yoldan biri tercih edilir. Ya mahkemeye verilir. Ya da iddialara cevap verilir. Kendisiyle konuşmadığım Ziya Türk'e yapılacak her türlü hakaret ve tehdidin karşısında olacağımızı da belirtmek isterim. 

 

AK PARTİ İLE BASIN KARŞI KARŞIYA GELİYOR.

Lider her türlü sorunu minimize ederek çözmeye çalışandır. Ziya Türk’ün yazısını bu kadar abartarak basından önemli kalemlerle Ak Partiyi karşı karşıya getirmek acemi siyasilerin yapacağı bir iştir. İlişkim olmamasına rağmen bu saldırıların yanlış olduğunu söylüyorum. Vansesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü İkram Kali pozisyonunun belirledi. Yılların tecrübesiyle yazan Sinan Başak’da olması gereken yolu gösterirken, birçok basın mensubunun rahatsızlığını da biliyorum. Bir basın mensubunun bir yazısını bireysel kavgaya dönüştürenler bu yanlış tavırlarıyla Ak Partiye zarar verecektir.

 

AK PARTİ İKİYE AYRILDI

Gazetecilerin yazdığı eleştirilere doğru yöntemle cevap vermek yerine komplike bir cevaba yönlendirmek parti içi soruna da neden oldu. Bir kaç ilçe yapılan yönlendirmelerle açıklama yaparken, işin aslını bilen ilçeler bu hataya düşmedi. Bir kısım ilçenin açıklama yapması bir kısım ilçenin açıklama yapmaması partide ikiliğe neden oldu. Basın mensuplarının kişi eleştirisini abartarak parti meselesi haline getirenler parti içinde neden biz yorumunu da neden oldu.

 

BASİT BİR ELEŞTİRİ NEDEN BU KADAR BÜYÜTÜLDÜ 

'Bu kadar basit bir mesele neden bu kadar abartıldı? Sanki ilk defa mı bir milletvekili eleştirildi? Kayatürk ya cevap verseydi, yada mahkemeye taşısaydı. Bütün parti bu işe neden karıştırıldı. Basınla bizi neden karşı karşıya getirdiler.' diyen partililer şaşkınlıklarını gizlemiyorlar.  

 

 

 

Kaynak: Editör: Yönetim
 
Etiketler: Salih, Geçken'den, Ak, Parti, İl, Yönetimine, CAN, ALICI, sorular,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

UA-55869546-1