Haber Detayı
30 Ekim 2017 - Pazartesi 17:10
 
Başkan adayı kanaat önderleri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi
Ak Parti Van İl Başkan adayı Vesim Yaviç basın mensupları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.
Haberi


Ak Parti Van İl Başkanı adayı Vesim Yaviç basın mensupları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

 

Yaviç yaptığı açıklamada: "

 

Değerli Basın Temsilcileri bugün sizlerle Van Ak Parti Teşkilatlarımızın kongre süreçleri ile ilgili yaptığımız çalışmalar ve düşüncelerimizi paylaşmak amacıyla bir aradayız. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

 

Dava liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın "Teşkilâtlarımızda metal yorgunluk var. " sözü üzerine Van'ımızla alakalı olarak Sivil Toplum Kuruluşları, muhtarlar, din alimlerimiz, kanaat önderleri, akademisyen ve kentin bürokrasisiyle kısacası toplumun her kesimiyle çok ciddi istişareler yaptık ve şu sonuca vardık.

 

Van'da Ak Parti Teşkilatlarında değişim şart: Mevcut teşkilât döneminde ard arda yaşanmış dört seçim mağlubiyeti var. iki referandum ve iki genel seçim. Örneğin iki genel seçimde toplamda 16 Milletvekilliğinin sadece 3 tanesini alabilmişiz. Hele ki 2011 Van depremi sonrası âdeta yeni bir Van inşa eden Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sonuçları  hiç ama hiç hakketmediğini düşünüyor ve Van'da 5' inci bir seçim  mağlubiyetini yaşamak istemiyoruz.

 

Van'da değişim şart derken eskiler gitsin, yeniler gelsin gibi bir amaç gütmüyoruz aksine; ülkemiz ve Van'ımız için çok ama çok önemli olan 2019 seçimlerinde başarı elde etmek istiyoruz. Devlet Başkanımızın derdiyle dertlenen her Ak Partili bizim için önemlidir. Ak Parti çok geniş bir ailedir. Eski, yeni kaynaşmasını sağlayarak en alt kademeden en üst kademeye teşkilatta tek vücut ilkesiyle hareket edeceğiz. Kişisel anlamda kimseyle bir husumetimiz, kırgınlığımız yoktur ve olamaz. Ak Parti Van teşkilatlarında geçmişten bugüne görev yapmış her bir arkadaşımız bizim için kıymetlidir ve değerlidir. Ötekileştiren değil; bütünleştiren, kıran değil; kazanan, bencil değil; ortak aklı benimseyen bir yaklaşımla kenti ihya eden ekip olacağız inşallah.

 

İşte tam da bu sebeplerden ötürü bu ağır ve kutsal göreve aday olduk. Halka hizmeti Hakka hizmet kabul ettik. Çünkü biz halka hizmeti, kendimize onur ve de şeref kabul edenlerdeniz. Geçmişte böyleydik; şimdi de böyleyiz; gelecekte de böyle olacağız inşallah.

 

Bu süreçte Van kamuoyunun bize gösterdiği teveccüh en önemli dayanağımızdır. Halkımız bizi geçmişte  çok iyi tecrübe etti. Halkımıza bu konuda ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu hizmet görevinde Vekillerimizle de uyum içinde çalışarak Ak Parti Van teşkilatımıza güç katacağımıza inanıyoruz. Van'da yeniden birlik, kardeşlik, diriliş ruhu içinde kapsayıcı ve kucaklayıcı bir yaklaşımla verilecek göreve hazırız. Allah'a şükürler olsun ki teşkilâtımızda hizmet ettiğimiz yıllar da  alnımızın akıyla hizmet ettik.

 

2019 seçimlerinde Van özelinde beklenen başarılı seçim sonuçlarını elde etmek için "BİZ BİLİNCİ" ve "ADANMIŞLIK RUHUYLA" mücadele edecek, inşallah hazırladığımız plan ve stratejilerle sahada etkin bir siyaset sergileyeceğiz. Bu kapsamda görev ben ve ekibime nasip olursa partimizin kuruluşundan bugüne beraber yürüdüğümüz ve yürüyeceğimiz liyakat, ehliyet ve güven sahibi kadrolarımız teşkilatımızın farklı kademelerinde iş başında olacaklar.

 

Dün nasıl "MİLLETİMİZE HİZMETKAR OLDUYSAK" inşallah İL BAŞKANLIĞI görevi/EMANETİ bize nasip olursa "BİZ BİLİNCİYLE" aynı şekilde MİLLETİMİZE HİZMETKAR OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ. Tüm bu düşüncelerle içinde bulunduğumuz kongre sürecinin adı gibi AK partimize, Van'ımıza ve güzel TÜRKİYE'MİZE hayırlar getirmesini diliyorum." dedi

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, adayı, kanaat, önderleri, ve, basın, mensuplarıyla, bir, araya, geldi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

UA-55869546-1